תקשורת או תשקורת?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏25/11/16.

1. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שמדובר בחוקים אנטי דמוקרטיים, בוודאי לא זה הנוגע לאדם המואשם בפלילים (אשר החוק קובע כי נמנע ממנו לכהן בתפקיד עובר ציבור נבחר בכל תפקיד למעט ראש הממשלה).

חוק הגבלת הכהונה הוא סיפור מורכב יותר, אך עדות לאופי הדמוקרטי שלו ניתן למצוא בלא מעט דמוקרטיות ברחבי העולם. אם יעבור בג"צ או לא, ניתן רק לחכות ולראות (לטעמי מדובר בחוק שכלל לא יחוקק).

2. South Boy Member

זה יפה ונחמד שאתה לא חושב שמדובר בחוקים אנטי דמוקרטיים, בשביל זה יש את בג"ץ. ולא, אף פעם לא השמצתי אותם למרות שגם שם לא יזיק ניקוי אורוות ויותר דגש על ניקיון כפיים.
    אני אפילו לא מדבר על הצביעות שהייתה ליאיר לפיד לתמוך בחוק הצרפתי על כל במה אפשרית ובשניה אחת לסלוד ממנו כי הוא מיטיב עם יריבו הפוליטי, הוא אפילו הגדיל לעשות וכשהטיחו את העובדה הזאת בפניו הוא טען שבלשון החוק הצרפתי לא מדובר על עבירות שבוצעו במהלך הכהונה, משמע אדון לפיד אפילו לא קורא את הצעות החוק שבהן הוא תומך. אני רק מדבר על עד כמה החקיקה גרידא פרסונלית ועד כמה ההשראה אל הצעות החוק האלה נובעת רק משנאה לאיש אחת ולא לטובת מדינה שלמה כמו כל דבר שהאיש הזה עושה.

3. Bitcoin Member

קריים מיניסטר כאלה מנותקים מהמציאות לא ייאמן

שי אוהב/ת את זה.
  4. alexshw Member

כבר צריכים להחליף לקריים ראש אופוזיציה

5. Clichy COYG

תהיה בטוח שעוד חצי שנה השם הזה עדיין יהיה רלוונטי בשבילם.

6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מעניין או לא, כבר חודשיים המשפט תקוע איתו ולא מתקדם לאלוביץ'.
    ואני בכלל הייתי מתחיל מנוני מוזס ותיק 2000.

7. South Boy Member

תודה אלכס. על זה בדיוק אני מדבר, פני הכותב כפני הממשלה.
    אין כאן רצון להיטיב עם העם, אין כאן רצון לאחד ולרפא, הכול מונע סביב אובססיה באמת חולנית לאיש אחד.
    גם כשהמבטיחים הגדולים קיבלו את המפתחות וחובת ההוכחה סוף סוף עברה לידיהם, גם כשהמשימה הושלמה, מה חשוב? ביבי.
    זה פשוט חולני. רק אל תדברו על שינוי ואיחוד.

קשר שמאלי ו-Bitcoin אוהבים את זה.
  8. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

העובדה שהעדות שלו מתמשכת לא מעידה על כך שהמשפט 'תקוע'. אולי יש לו הרבה לספר...

9. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק מי שחושב שהדבר הראוי הוא לחדול את משפט נתניהו עסוק באיחוד, ריפוי העם והטבה עימו?

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני לא שופט, אני צופה. נהיה משעמם.

11. קשר שמאלי Member

ברור מתוך תקווה שזה יפוצץ את הממשלה. והשמאל מחזיק ממנו פרשן פוליטי גדול

12. avicii Member

עוררה בי בחילה הכתבה הזו.
    סידי בן שטרית טיפה ניבל את הפה?טיפה?
    פאקינג איש אלים, ומצויר כאילו זרק איזו מילה לא יפה.

@קשר שמאלי
    הזזת מצעד הדגלים מלכתחילה הייתה טעות. נראה שחמאס למד את הטריק של לאיים בהסלמה כדי לבטל חגיגות בישראל.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  13. Bitcoin Member

אם בנט באמת גבר הוא לא ייתן להם ויגיב להם כמו שצריך.

14. סיונרה Member

אני לא אקבע מה היה שם, בשביל זה יש משפט. אתה רוצה לקבוע לפני שהמשפט התקיים כבר מה היה שם זה עניין שלך. אני לא צריך להתעסק בשום דבר, אני לא מערכת אכיפת החוק. אם יש לך ראיות למשהו נגד לפיד ומוזס תפרסם בישראל היום, אף אחד לא יעצור אותך.
    לגביי שאר ההודעה, אני לא שונא את נתניהו. אני רוצה לחיות במדינה מתוקנת שמתנהלת כמו שצריך ולא כמו בזאר תורכי רק עם פולחן אישיות למנהיג. נתניהו רע לדעתי לישראל, אני בעד ישראל.

modric19 אוהב/ת את זה.
  15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

מניעת בחירה לכנסת אחרי שמונה שנות כהונה לראשות הממשלה היא דבר תמוה ולא לגיטימי בעיניי. זה לא צריך לעבור.

בנוגע לחוק על נאשם בפלילים, אני יכול להבין את הבעיה שיש לאנשים עם כך - אדם שיש לו את זכות החפות, ועדיין מוגבל במה שהוא יכול לעשות כי אינו יכול לשמש ראש ממשלה - אבל צריך לזכור שעל הרבה נאשמים מוטלות מגבלות שונות, לרבות אנשים שלא יכולים לכהן כשרים בזמן המשפט ואחרים שלא קשורים בפוליטיקה ומורחקים ממקום עבודתם. והרי יש כאלה שבכלל נמצאים בכלא בזמן המשפט, בגלל שהם נחשבים סכנה לציבור או שיש סיכון שיברחו וכדומה.

במקרה הספציפי הזה, אני מדמה את זה לחופש הביטוי או לזכות ההפגנה. שניהם קיימים - אבל הם לא חסרי גבולות. אי אפשר לומר כל מה שאתה רוצה מבלי שיהיו לזה השלכות. אי אפשר להפגין בכל מקום שבא לך, מתי שבא לך. גם גם לזכויות האלו יש גבולות, וזה כך עבורי גם בנוגע לאיסור על נאשם לכהן כראש ממשלה: נכון שזה יזיק לאדם אחד, אולי באופן לא הוגן, אבל כהונה של ראש ממשלה נאשם בפלילים יכולה להזיק למדינה שלמה, והדבר גובר על הפגיעה באדם אחד.

oranfu אוהב/ת את זה.