תקשורת או תשקורת?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏25/11/16.

1. italiano Member

לבגין אמרו ועשו בדיוק אותו דבר. למזלנו יש עוד עדויות מאותה תקופה ואני שמעתי זאת גם מהוריי תמיד.

יודעים למי ממנהיגי הליכוד לא יעשו את זה?לאחד שיפסיד לשמאל ולא יהווה שום איום על הנהגת המדינה.

2. alexshw Member

נראה לי שאתה מתבלבל בין חיילים למילואימניקים. בכל מקרה הצבא הישראלי מקולקל בגלל מדינה מקולקלת. בשורה התחתונה הוכח ב 7.10 כל מה שטענו מתנגדי נתניהו.

האם אני ארצה בכלל שתהיה מדינת ישראל לא דמוקרטית ודתית פנאטית? בודאי שלא. זה חיסול מדינת ישראל בפועל.

WhitRM אוהב/ת את זה.
  3. italiano Member

גם מתנגדי המחאה והסרבנות טענו משהו שהוכח.

4. WhitRM Member

שלא יהיה לא ברור, אתה חופשי לעשות מה שתרצה[כל עוד זה לא פוגע באחר]. אם אינך מעוניין להפגין בעד הדמוקרטיה זה בסדר גמור, אף אחד לא מכריח אותך לעשות את זה.
    רק אל תדבר בשמם של אחרים.
    ביבי יעוף+נתחיל לגייס חרדים זה יגרום לכך שהצבא יהיה יותר חזק. מדיבורים עם חבריי אשר במילואים בסיבוב 2 כרגע, לא מפריע להם השילוב של צה"ל בהפגנות, אלא 'חוק ההשתמטות' בשילוב עם החוק של הארכת המילואים+השירות הצבאי.

אתה ממש אבל ממש לא קיצוני, אנחנו פשוט בעלי דעות שונות בקטע הזה.
    אתה אחד היחידים פה[לפחות ממה שיצא לי לקרוא] אשר מחזיקים דעה שונה משלי ומסביר מדוע הוא חושב שדעתו נכונה. לעומת, שאר האנשים שישר פונים לאד הומינם/וואטאבאוטיזם/קללות/פסים אישיים.

נערך לאחרונה ב: ‏2/3/24
    אמיר ע ו-Cup of Tea אוהבים את זה.
  5. G.B7 ירוק עולה

אני וגם אתה ותכלס כולם חופשיים לעשות מה שנרצה.
    אני אישית לא אוהב שום מחאה שנעשת בזמן מלחמה (גם אם זה מחאה על מחיר החסה באיי פארו) וזה גם משהו שנאמר בצורה עקיפה על ידי החיילים בעזה בטענת האחדות, אבל אם הסיבה לדעת המפגינים כל כך חשובה אז באמת מי אני שאגיד אם להפגין או לא להפגין.

אבל אני יודע שהזכות שלי לחיים וביטחון עולה על כל זכות אחרת (חשובה ככל שתיהיה, באמת חשובה בלי ציניות) ואני חושב שכולנו (כן כולנו) חייבים להפיק משמעויות מכל השנה ההזויה הזה (שקדמה למלחמה וגם בימי המלחמה האלו) כי עברנו טראומה לא נורמלית ובתפיסה שלי, כולנו אשמים (יש כאלה שאשמים ב0.000001 אחוז ויש כאלה שאשמים באחוזים הרבה יותר משמעותיים).
    אז אני לא אומר לא להפגין (כי מי אני בכלל?) ואני לא אומר מה צריך לדרוש וכמה לדרוש, ומה יהיו האמצעים לכך.
    אני רק אומר דבר אחד שכאזרח המדינה, לוחם מילואים, חובש ופיזיותרפיסט שעכשיו סיים לימודים (מכיר את עולם השיקום הלא פשוט בכלל, מקרוב יותר מרוב האזרחים) שרק מבקש דבר אחד לא להחליש את הצבא ולא להשתמש בו כקלף מיקוח או לערב אותו בכלל בשום מחלוקת שקיימת (גם אם זה החלשה לצורך חיזוק בהמשך).
    אני גם מבין שזה אחד הכלים החזקים ביותר שיש למחאה להציע, ברמת הליאו מסי משחק במכבי יבנה אבל בעייני זה ליאו מסי שמשחק במכבי יבנה ומותר לו לגעת גם בכדור עם היד, זה לא אפשרי, כי אני לא חושב שאנחנו יכולים לעמוד בעוד שואה, הצבא חייב להישאר מחוץ לכל דבר. ואנחנו חייבים ללמוד ממה שעברנו פה בשנה האחרונה, וכן אני מדבר בשם כולםםםם כי החיים שלי ושל כל אדם במדינה הזו חשובים לי מאוד.

אל תפגעו במה שמאפשר לנו חיים, אחרי שהבטחנו את החיים, אפשר להילחם על דברים חשובים אחרים כמו גיוס חרדים, דמוקרטיה, ביבי הביתה (שדרך אגב הם גם חשובים לחיים של כולנו ואני בעד כל ה-3 דברים האלה שכתבתי פה)

6. italiano Member

@G.B7
    אתה מדבר ללאמפה. בכל הקשור לביבי, מבחינתם כל האמצעים כשרים כולל השמדת מדינת היהודים בפועל.
    ואני לגמרי מאמין בכך.

7. G.B7 ירוק עולה

מקווה שאתה טועה, חח דווקא השקעתי בהודעה שלי.
    אני לא נכנס לדיונים פה הרבה, ככה שפחות מכיר את הדעות של האנשים פה, אבל אם עד ה-7.10 הייתי אדיש יחסית כלפי קיצוניות מכל צד שהוא, היום אני לא יכול לסבול קיצוניות.
    כי אותה קיצוניות מסוכנת לכולנו!
    כן ביבי לא ביבי, כן חרדים לא חרדים כן יקר כן זול, הכל מאוד חשוב וכולם רוצים את טובת המדינה וכל אחד רואה את האמת שלו בצורה אחרת ואני מקווה מאוד שמאחורי כל ההפגנות והמחאות והדעות והחוקים ובעלי התפקידים עומדים כוונות טובות (מכל הצדדים).
    כרגע בזמן מלחמה קשה לי עם זה (גם אם הכוונות מדהימות וגם אם הם חושבים שככה הם מצילים אותנו), כי יש דבר שהוא לא מחשבה אלא עובדה מוגמרת (עם עובדות למדתי שאי אפשר להתווכח), שזה שמה שמציל אותנו זה הצבא שלנו, ורק אז כל השאר.

כרגע צריכים להתמקד בדבר אחד בלבד וזה המלחמה בעזה, החזרת החטופים, לבנון ואיוש, הזוי לי בכלל שאפשר להתמקד במשהו אחר בזמן שיש לנו כל יום כמעט אסון חדש.

זמן לעשות תחקירים, למצוא אשמים, ולשנות דברים יהיה בלי הגבלה, ולכל מי שממהר כל כך, אני ממליץ להיות סבלני, נגיע להפסקת אש/שלום עולמי/מצב שבו החטופים והחיילים שלנו בטוחים בבית שלהם ורק אז יגיע הזמן הבלתי מוגבל לשנות, לחקור, להעמיד לדין ולעשות הכל למען עתיד המדינה שיהיה טוב יותר אבל, חכו רגע עם הגפרורים (אלא אם כן השימוש בגפרור הוא לצורך השמדת עוד מנהרה של חמאס או חיסול של עוד מחבל).

Cup of Tea אוהב/ת את זה.
  8. Cup of Tea Liverpool, UK

סופסוף מישהו עם הגיון, היה פה רעיל מדי וכבר הפסקתי להיכנס.

G.B7 אוהב/ת את זה.
  9. G.B7 ירוק עולה

מצד אחד כיף לי לקרוא את המחמאה הזו וגם את המחמאה בתגובה למעלה ("אתה אחד היחידים פה[לפחות ממה שיצא לי לקרוא] אשר מחזיקים דעה שונה משלי ומסביר מדוע הוא חושב שדעתו נכונה").
    אבל מצד שני זה גם מאוד עצוב שזה נחשב לדבר "חריג" או שונה, כי זה מאוד מאוד בסיסי בסה"כ גם לפני המלחמה והזוועות שעברנו. אבל בטח ובטח אחרי, כבר 150 ימים שאנחנו בשיעור מתמשך ומציאות שרודפת אותנו ומחייבת אותנו להשתנות (וזה לא אומר לוותר על הערכים שלנו) הכל חייב להיות שונה פשוט הכל {הפאנלים בחדשות, הקללות ביציעים (מתעב את דגל החזיר שמדמה שוטר), אופי ההפגנות, הנהיגה שלנו בכביש, איך שאנחנו קמים בבוקר, איך שאנחנו עומדים בתור] וכן גם גיוס חרדים ועוד ועוד.

כתבתי מקודם שלכולנו (או לכמעט כולנו) יש חלק פיצי או עצום במלחמה הזו, אז לקחתי על עצמי (בחלקת עולמי הקטנה) שהחלק שלי בכל הדברים השליליים בעתיד יהיה אפס עגול (מקווה להצליח).
    ושוב אפשר לא לאהוב שאני מדבר בשם כולם ומחליט החלטות, אבל החיים שלי וגם שלכם פשוט חשובים לי מאוד.

@alexshw ולגבי ההודעה שלך, אז כן כמובן שהתכוונתי לחיילי המילואים, ולשאלה שלך, גם אני נגד מדינה פאנטית ולא דמוקרטית אבל לא במחיר של החיים שלנו.

Bianconeri אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

אבל כל מהות של מדינת ישראל זה להיות מדינה דמוקרטית, חופשית ומתקדמת.
    חיילי מילואים אזרחים כמוך וכמוני ויש להם את כל הזכות שבעולם למחות הכי חזק שאפשר.

11. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@G.B7
    אני מבין(וגם מסכים) שצריך להשאיר את צה״ל מחוץ לגבולות המשחק כרגע, כלומר בלי לאיים על הפסקת ההתנדבות למילואים או דברים דומים שהיו במחאה לפני ה7.10.

יחד עם זאת, ׳זה לא הזמן׳ - זה כבר לא תירוץ.
    במיוחד לאור חוסר קבלת האחריות והמשבר בין העם לממשלה.
    זה למעשה מאוד פשוט - אין אמון במנהיגים, אין אמון שאלו האנשים שיובילו את הספינה הפגועה לחוף מבטחים. אמרת שלכל אחד יש חלק פיצי - מי שיוצא לרחוב(רובם) מאמין בליבו כי זו הדרך שלו למנוע את האסון הבא.

אני מסכים איתך שצריך לשנות דברים מלמטה, כמו שכתבת באיך שנוהגים, איך שמדברים ואיך שמתייחסים אחד לשני - אין לי מה להוסיף מלבד ׳אמן׳. אני קצת יותר פסימי ממך שזה אפשרי

G.B7 אוהב/ת את זה.
  12. G.B7 ירוק עולה

הכל טוב ויפה, ואני מסכים איתך מאוד שהמהות של מדינת ישראל היא להיות חופשית, דמוקרטית, יהודית, ומתקדמת.
    אבל אני מעדיף לחיות בדיקטטורה פרימיטיבית שזה חרא גדול בלשון המעטה מאשר למות בניסיון להגיע למהות החשובה הזו שזה חרא יותר גדול.

אני בעד להילחם בצורה הכי חזקה שאפשר על הערכים, והאמונות שלנו, אבל כמו שכבר כנראה הבהרתי את עצמי עד שזה פוגע בזכות שלנו לחיים וביטחון. הכנסת הצבא לסיפור פוגעת בזכות הזו.

13. Lebron Member

השאלה אם מה אתה חושב לגבי סיכויי ההישרדות של ישראל כדיקטטורה פרימטיבית?

לא שזה יקרה, הממשלה המפגרת הזאת די דאגה לכך כשניסתה לקדם את רפורמת הרשות האחת בחקיקת בזק ולחשוב שזה יעבור בשקט.
    החברה שלנו כל כך מפולגת, וכחנית ודעתנית שאפילו דיקטטורה לא באמת ניתן לעשות פה כמו שצריך.

14. WhitRM Member

15. alexshw Member

מזל שלמשל האוקראינים ב - 2014 חשבו אחרת ממך. שלא לדבר על האירועים מ - 2022.
    מי שכן תומך בקו המחשבה שלך הם רוסים ובלארוסים.

WhitRM אוהב/ת את זה.