1/8 גמר ליגת האלופות - גומלין

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏7/3/23.

1. DRORIKO Member

לא נביא שקר זה טל, התבלבלת

2. Ever Banega Member

מדהים שכמעט כל שנה הן נראות הכי חזקות ועוד לא זכינו למפגש ביינהם. מת כבר שאנשים יתעוררו ויבינו שהפורמט הזה רע לענף. מפגש כזה צריך להיות כל שנה פעמיים.

3. Ever Banega Member

או שאולי ההגרלה לא מכורה?

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואם ליגת האלופות תהפוך לסופרליג של כל הקבוצות החזקות וסיטי-באיירן יהפוך למשחק שבשגרה אתה חושב שתהיה התלהבות סביבו?
    העניין בליגת האלופות נבנה לאורך השנים כי היינו מקבלים משחקים נדירים בין קבוצות מליגות שונות וגם זה כבר מעט נהרס כי יש חברות כמעט קבועות במפעל אז אנחנו מקבלים המון משחקים ממוחזרים מדי עונה.

בעניין אחר מסתבר בדיעבד שהגול השישי של בנפיקה נגד חיפה בסמי עופר שהובקע בתוספת הזמן מנע מפריז דרך לגמר שכוללת את ברוז', אינטר ומילאן/נאפולי. במקום זאת סיימו כסגני הבית וגם אם היו עוברים את באיירן בשמינית אז סיטי וריאל היו בדרך אל הגמר.

5. Ever Banega Member

אני לא חושב, אני בטוח במאה אחוז שגם אני וגם אתה סופר נהנה ממפגש כזה פעמיים בשנה בדיוק כמו שכל העולם מתלהב מקלסיקו או סיטי-ליברפול שמקבלים פעמיים בשנה לפחות ולפעמים גם כפול (וכשזה קורה כפול בכלל כיף) אז דיי כבר עם הטיעון הזה.
    הבעיה העיקרית של הפורמט המוצא של הסופר ליג זה שהקבוצות מוותרות על הליגה המקומית שלהן שזו לדעתי טעות.

אגב הסיבה היחידה שמפגשים חוזרים באלופות כביכול מעוסים היא בגלל שהם מונעים מאיתנו מפגשים אחרים שלא קראו בכלל.

נערך לאחרונה ב: ‏17/3/23
  6. Raulito Madridista

אני לא מחפש שום קונספירציות, זה נקרא להתעסק בקקה, אופ"א פישלו בעונה שעברה עם 'ההגרלה החוזרת'. לעתים, כמו השנה, זה סתם מזל רע. כמו שריאל מדריד וליברפול בקושי נפגשו בנוקאאוט עד 2018. אגב, אני מהתומכים הגדולים של ליגת האלופות הנוכחית, במתכונת הזו. ועדיין, אם כמות המשחקים הגדולים תגדל זה כן ירגש יותר לדעתי. הקלאסיקו ממש לא היה מאוס מבחינתי ב-2011 וב-2012 כשפגשנו את ברצלונה שש ושבע פעמים בשנה, וזה לא רק משום שאלו היו שתי הקבוצות הטובות בעולם לדעתי. ריאל מדריד וצ'לסי שלוש שנים ברציפות נפגשות. שתיהן יכלו לקבל הגרלה גרועה יותר.

7. Ever Banega Member

למעשה לעולם לא נדע מה נאפולי ובנפיקה מודל 22/33 שוות מול הטופ של הטופ. במקסימום אחת מהן תשחק משחק אחד נגד קבוצה כזו. הפורמט הזה אולי עדיף מהסופר ליג אבל יש בו בעיות קשות.

8. VAR Member

יש דרך לא מלאכותית לגרום למפגשים כאלה?
    הרי בכל עונה אחרת ה3-0 של נאפולי על ליברפול והניצחון הכפול של בנפיקה על יובנטוס היו ההצהרות האלה שאתה מחפש. איך ניתן לשדך לקבוצות האלה יריבות שהן גם מועדוני פאר וגם כאלה שלא נפלו לעונה מסריחה?
    אתה יודע מה יהיה עוד יותר טוב לענף? שיאכפו את תקנות הפיירפליי. ואז אף אחד לא יחכה למפגש בין סיטי לבאיירן כי סיטי תחזור למימדים הלא מעניינים שלה.

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/23
    LFC-Gerrard1, עומר ו-טל. אוהבים את זה.
  9. טל. Member

+1 על האכיפה הבררנית של ה ffp.

עומר אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

ספק רב אם חוקי ffp כלשהם יכולים לתת מענה למצב של מדינה שעומדת מאחורי מועדון.

Sent from my SM-S906E using Tapatalk

11. Ever Banega Member

לא בטוח שהבנתי את הכוונה שלך. בכל מקרה הכוונה שלי היא שינוי הפורמט לא שינוי ההגרלות עצמן.

לגבי הפיירפליי אני פחות מאמין בו. לדעתי מה שכן אולי יכול להיות טוב זה לחייב קבוצות לשחק עם מספר מסויים של שחקני בית. גם הרבה יותר פרקטי וגם יותר צודק בעיני.

אגב לא רואה איך זה קשור לדיון המקורי, הרי באיירן סיטי זו רק דוגמה מהשנים האחרונות. זה באותה מידה היו יכולות להיות קבוצות עם יותר היסטוריה.

12. VAR Member

באקלים מושחת כזה ברור שאין מענה לרמאות מכל סוג שהוא.
    זה ברור לי. אבל איזה פורמט אתה מציע שיפתור את הבעיה הזו? כי חוץ מלהפוך את ההגרלה להצבעות אונליין על מפגשים אני לא רואה דרך לגרום לקבוצה X לפגוש את קבוצה Y בשלב נוקאאוט לעיתים תכופות יותר. אני בעד שלב בתים שני אבל א. זה לא שלב נוקאאוט וב. זה ידרוש הקטנה של כל הליגות באירופה אחרת זה יגרור התנגדות גדולה מצד הקבוצות והשחקנים, לא ישים לדעתי.
    אכיפה בצד, מה הבעיה עם הרעיון של הפיירפליי?

שחקני בית זה פתרון רע לדעתי. כל טרנט אלכסנדר ארנולד או פיל פודן יוכלו לבקש ולקבל חוזים של ניימאר בPSG. וזה עוד המקרה הטוב, המקרה הרע הוא פשוט ירידה דרסטית ברמה.
    אילו עוד מפגשים היית רוצה לראות לעיתים תכופות יותר מבין המועדונים שמעפילים קבוע לליגת האלופות בשנים האחרונות?

13. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מבין כל כך על מה הטענות. כל עוד כסף הוא משפיע משמעותי ביכולת של המועדונים להתברג ברמת הגבוהות (זה לא ישתנה גם אם נמציא עוד 100 רגולציות) - טבעי שיהיה מעגל של 10-12 קבוצות שמגיעות לשלבים הגבוהים באירופה בכל שנה. זה ככה בערך מאז ריכוך הגבלות הזרים ותחילת הצמיחה המטורפת בענף משנות ה90.

המפגשים החוזרים על עצמם זה עניין של אקראיות נטו, ולא יודע אם הם מצדיקים שינוי בחוקי הפורמט. ריאל וצ'לסי הוגרלו אחת מול השנייה 3 פעמים ב3 העונות האחרונות, אבל לא נפגשו אף פעם לפני כן (כולל שלב בתים) ב16 שנים שצ'לסי הייתה חברה קבועה בצמרת הצ'מפיונס. מה כבר ההבדל בין זה ל3 מפגשים הרצופים בין בארסה של רייקארד לצ'לסי של מוריניו לפני 15 שנה?

חוץ מזה שדווקא בעונות האחרונות יש בעיניי הרבה יותר גיוון בשלבים המאוחרים מאשר באמצע-סוף שנות ה2000 (יונייטד, ארסנל, ליברפול, צ'לסי, מילאן ובארסה היו שם כמעט בקביעות) או באמצע העשור הקודם למשל (ריאל, אתלטיקו, באיירן בארסה ויובה). העונה יש ברבע 4 מועדונים שלא היו בשלבים האלה המון זמן, ביניהן 2 קבוצות ממש לא עשירות, שהגיעו רחוק בזכות סקאוטינג משובח, כדורגל ברמה גבוהה מאוד ועבודת אימון טובה - לא עם איזה ניסים הזויים. בעונה הקודמת הייתה את ויאריאל, ולפני זה היו טוטנהאם, אייאקס ואפילו לייפציג שהגיעו רחוק. אם כבר זו דווקא אחלה הוכחה שעם כל הכסף שבעולם עדיין צריך קודם כל בחירת שחקנים ומאמנים נבונות כדי להצליח.

14. Ever Banega Member

אני הייתי רוצה ליגות וכולם נגד כולם בית חוץ.

לגבי השאלה של מה הייתי רוצה לראות, נניח לפני כמה שנים שהיה טופ 8 דיי ברור שהחזיק כמה שנים (משהו כזה- בארסה, ריאל, אתלטיקו, באיירן, סיטי, ליברפול, יובה, פאריז) מן הסתם כל מפגש ביינהן הייתי מאוד רוצה לראות, כל אוהד היה רוצה לראות. אין שום סיבה בעולם להכניס לדיון הזה את חוסר ההיסטוריה של סיטי

15. VAR Member

"ליגות"? למה ברבים?
    אין בעיה עם חוסר ההיסטוריה של סיטי. יש בעיה עם רמאות.