Campeones, campeones!!!

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Raulito, ‏25/5/10.

1. xavi6 Member

כולם זה אתה בלבד. אני רוצה לראות אוהד ריאל שיגיד לי שראמוס לא טוב מבחינה התקפית, שלא יצחק לי בפנים כשאני יגיד לו "אבידאל יותר טוב ממנו התקפית".

נערך לאחרונה ב: ‏5/6/10
  2. riquelme1 Member

מצטער ירדן, אני נאלץ להסכים איתו, ראמוס מגן התקפי בינוני ביותר, רוב אוהדי ריאל יעידו על כך, שמורניו הגיע הוא אמר שאחד הדברים זה שראמוס יהפוך לבלם, והוא יביא את מאייקון לעמדת המגן הימני.

ראמוס בלם הרבה יותר טוב מאשר הוא מגן. הלוואי שהוא ישחק ליד פיקה ופויול יהיה מגן ימני.

3. gonzo18 Member

את הכניסות והחיתוך של אבידל לרחבה בברסלונה לא ראיתי מראמוס כמעט בחיים בריאל. תסביר לי אם הוא מגן כול כך נפלא גם בצד ההתקפי למה לעזאזל מוריניו רוצה להביא את מיקון ולהסיט אותו לעמדת הבלם ליד פפה? משעמם למוריניו בחיים,או שהוא מבין בכדורגל פחות ממך?

אני לא אומר שהוא נקודת תורפה בנבחרת,פשוט הוא לא מוסיף הרבה בצד ההתקפי.

ריקלמה1,יש לי שאלה אלייך,מה ההרכב האופטימלי של ספרד לדעתך(ותסביר למה)?

4. מראדונה Member

ראמוס שחקן טיפש לעומת מאייקון ואשלי קול.
    בהתקפה הוא אבוד לפעמים ולא יודע מה לעשות.
    הוא יותר טכני מאיבדל בכמה רמות,יש לו טכניקה של מגן תוקף, אבל טכניקה זה לא הכל ובהבנת משחק הוא נופל גם מאבידאל וכמובן מקול ומאייקון.

יותר יעיל פי כמה וכמה ממאייקון כי יש לו יותר שערים... לא יודע אם לצחוק או לבכות.
    ממתי מודדים יעילות של מגן לפי שערים?

לכולם אין מושג,רק אתה מבין.
    אולי תבקש ממוריניו לא להביא את מאייקון כי ראמוס יותר יעיל ממנו.

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הנה אתה סותר את עצמך.

6. Raulito Madridista

גם ראמוס וגם אבידאל(אם בישול פה וכדור רוחב שם גורמים לך לפתח ציפיות ולהגדיר את אבידאל בהגדרות לא נכונות אז זה טיפשי) מגנים מאוד מוגבלים בפן ההתקפי. חשבתי פעם שראמוס מגן מזן קצת אחר, כלומר לא ציפיתי שהוא יחרוש את הקו כמו קאפו בזמנו או כמו דניאל אלבס או מאייקון שהם המגנים ההתקפיים הבולטים היום(מצד ימין כמובן), אבל חשבתי שהוא יבשל יותר שערים ויתגלה כשחקן יעיל. ראמוס לא יודע להרים כדור תוך כדי ריצה, הוא חייב לחכות כדי לבצע את זה כמו שצריך ואני רגיל שההרמות שלו חסרות כתובת(למרות שבקלאסיקו הראשון עם קאפלו זה התלבש לו מצויין לראש של ראול כבר אחרי שתי דקות). אבידאל לא מנסה בכלל לרוץ עם הכדור והוא נותן פס אחורה באופן אוטומטי, אולם לזכותו אולי ייאמר שהוא לא מנסה לעשות דברים שהוא לא יודע והוא אינו משתגע. אשלי קול מגן נפלא מבחינה התקפית אבל הוא בהגנה מעט פחות יציב ובהחלט ייתכן שראמוס עולה עליו בפרמטר הזה. לדעתי המגן 'המושלם' זה פטריס אברה.

מסכים שראמוס מגן התקפי בינוני, אולם הבאתו של מאייקון לא בכרח מצדיקה זאת -
    א) כי ראמוס בלם פנטסטי וחבל לזרוק הון תועפות על בלמים אחרים.
    ב) מאייקון מגן נפלא, הטוב בעולם היום, אבל זה שראמוס נופל ממנו לא בהכרח מצביע על כך שהיכולת של ראמוס דלה.

דה-חאה הציג יכולת טובה במדי אתלטיקו אבל זה גורם לך להעדיף אותו על איקר, גם אם הקפטן של הנבחרת לא היה בשיאו העונה - אז יש לך בעייה. קודם כל שדה-חאה ייתן עוד שנתיים כאלה ואז יתחילו להתייחס אליו יותר ברצינות.

שוב השטויות האלה על דל-בוסקה - עם הרזומה שלו על הקווים של ריאל - שתי אליפיות אירופה ושתי אליפיות ספרד בארבע שנים - אי-אפשר להתווכח, אז תזוז. גם עם הסלקסיון יש לדל-בוסקה מאזן מרשים - הוא הפסיד רק פעם אחת ופרט לכך ניצח את כל המשחקים. נבחרת לא יכולה לשמור על רמה אחידה בשנה שלמה. שכחתה שגם עם ארגוניס לא הכל היה ורוד מלכתכילה. דבר נוסף - חכה למשחק אחד שגם טורס וגם ויאה יהיו כשירים במאה אחוז ואם דל-בוסקה ישחק רק עם חלוץ אחד אז תוכל להלין. עד אז זה מטופש.

בנוגע לדיון של רייס וחסוס נאבאס - כמו שכבר אמרו פה יפה - אני חושב שמאטה אולי לא היה צריך להיכנס לסגל הסופי, אבל המאזן של רייס במדי אתלטיקו הוא בינוני מאוד וכבר פירסמתי אותו - שני שערים וארבעה בישולים וזה ב-30 משחקים מלאים. רייס שחקן טוב אבל הוא לא יהיה ההבדל בין הצלחה לכישלון. לדעתי אגב גם נאבאס לא ישחק יותר מידי כי הנבחרת לא בונה כל-כך על הכנפיים אלא בעיקר על המרכז - ואינייסטה וסילבה אולי על הנייר ישחקו בכנף, אבל בפועל הם יארגנו את הכל ממרכז השדה.

7. gonzo18 Member

תגובה מעולה,ראוליטו. בגדול אני מסכים עם רוב דבריך , אבל לא עם הכל. אמרתי שאין לי בעיה לראות את דא חאה כשוער שני,ברור לכולם שמגיע לקסייאס להיות השוער הראשון של ספרד למרות שהוא לא נמצא בכושר טוב וסביר להניח שגם ואלדס וגם ריינה מקצועית,כרגע,עולים עליו. אם בעונה הבאה קסייאס יפשל אז אני חושב שיהיה מקום לחשוב על מחליף ליורו הבא.

לגבי דל בוסקה,התארים שהוא הביא עם ריאל מדריד בזמנו לא קשורים למה שהוא עושה עכשיו. להזכירך הוא אימן בבשיקטש והיה כישלון עצום שם. אני לא הייתי ילד ב98,אני זוכר את ריאל בתקופה של דל בוסקה,הם הצליחו בליגת האלופות אבל לפרקים שיחקו כדורגל הגנתי וובינוני, בעיקר בליגה, למרות שורה של שחקנים גדולים בסגל בראשות ראול הענק (של אז). אני בוחן אותו לפי ההווה ונכון לזמנים של היום הוא מאמן עלוב. אני לא צריך לחכות לחזרה של טורס בשביל להבין עד כמה הוא מפגר בהחלטות שלו. בגביע הקונפדרציות,שזה אמנם מפעל לא כול כך יוקרתי אבל אף אחד לא מזלזל בו,ספרד שיחקה במערך הזוי לחלוטין בניצחו של דל בוסקה. בין היתר עם ססק כקשר ימני (אין שום מאמן שפוי שהיה מציב אותו שם. דל בוסקה עשה את זה) ומאטה הבינוני בהרכב. כמובן שהוא עלה באמצע עם אלונסו ובוסקטס כפי שהוא עושה עד היום, ובכך סירס ב80 אחוז את משחק ההתקפה של הנבחרת. מישהו מתפלא שספרד הפסידה 2-0 בחצי גמר לנבחרת בינונית כמו ארה"ב?

ההצלחות שלו בבית המוקדם לא אומרות כלום. נבחרת עם שחקנים כמו שיש לספרד יכולה וצריכה לנצח בחוץ כלו נבחרת דרג ב' כמו טורקיה או בוסניה, גם אם עומד על הקווים שלך מוכר נקניקים. בינתיים במשחקי ההכנה שמהווים בין היתר אינדקציה לגבי מה שנראה במונדיאל, הוא נכשל לחלוטין. ספרד עם סגל שאמור לשחק יותר טוב מברצלונה נראית כמו אספניול ביום רע.

8. Raulito Madridista

בינינו, עמדת השוער השני ממש לא קריטית. אני חושב שגם ריינה נתן עונה מעולה והיה נקודת האור היחידה של ליברפול אולי, ואין מה לעשות - יש לו יתרון מצטבר של שנים עברו, המוניטין שצבר, על חשבון דה-חאה שפרץ רק העונה. אבל אין לי ספק שאם ימשיך ככה, הוא יהיה היורש של איקר.

בסיטואצייה הנוכחית בה פרננדו טורס פצוע, האופצייה החלופית לשחקן לעמדת החלוץ היא יורנטה מבילבאו(חואן מאטה הוא יותר חלוץ שני או שחקן שבא מהכנף). לא מדובר כאן בכוכב על שוויתור עליו ייחשב כפשע. לכן, אם האופצייה היא יורנטה או הוספת קשר התקפי נוסף - למשל פברגאס, אני לא רואה בעייה עם כך שדל-בוסקה יעדיף מערך של 4-5-1. אם טורס יהיה כשיר ודל-בוסקה יעבה את הקישור - גם אני אדע להעביר עליו ביקורת. אני בכלל לא מתייחס למשחקי הידידות ולגבי גביע הקונפדרציות - דל-בוסקה שיחק עם שני חלוצים. לגבי הקישור האחורי - זה עניין של טעם ודעה, אין כאן עובדות. יש תמימות דעים על כך שפברגאס הוא קשר התקפי, כמו גם סילבה, ושבוסקטס הוא קשר אחורי 'גרזן'. לגבי צ'אבי הרננדז, יש כאלה שיחשיבו אותי כקשר אחורי עם יכולות התקפיות פנטסטיות, ויש כאלה שיחשיבו אותו כ-50\50 - אין כעת טעות פטאלית. צריך לעזוב את 'הנייר' ולהתרכז באיך הנבחרת תתפרס על המגרש.

דל-בוסקה נכשל בתורכיה - אין ספק, אבל הוא קיבל רק הזדמנות אחת מחוץ לריאל מדריד. הנקודה אלייה אני חותר - אי-אפשר על סמך כישלון אחד לזלזל בו. לא מדובר כאן במאמן שכושל באופן סידרתי. בריאל מדריד היה לו את הסגל הכי נוצץ, אבל גם לו יש חלק מסויים במה שקרה. הוא לא פרגוסון או ונגר, אבל דל-בוסקה גם היה אחראי לדברים טובים - הוא העמיד את ההרכב הטוב ביותר שאפשר, זכה לכבוד מהשחקנים(רונאלדו, אגואיסט גם על המגרש וגם בהתנהלות שלו, מאוד נקשר לדל-בוסקה ואני יכול להרחיב על כך במידת הצורך: ריאל אירחה את וולנסיה בברנבאו בסיבוב הראשון ויומיים לפניכן אימו של דל-בוסקה נפטרה. רונאלדו כבש שער והלך לחבק אותו, הוא הקדיש למענו את השער) ומנע מחנאות בחדר ההלבשה. ריאל הייתה קבוצה מאוחדת מאוד. אני גם כלל לא מסכים עם עניין 'הכדורגל ההגנתי', אולי במשחקים בודדים בעונת 00\1999. ריאל של אותה עונה לא הייתה יכולה להכתיב את הקצב, בטח לא כשברבע הגמר ניצבת מחזיקת הטרבל הגאה - מנצ'סטר יונייטד.

9. gonzo18 Member

נגעת בנקודה מעניינת,יכול להיות שהוא דמות שגורמת לשלווה או לרוגע אצל השחקנים בחדר ההלבשה,אבל בספרד זה בכלל לא נחוץ. אין שום מחנאות בין השחקנים של ברצלונה לשחקנים של ריאל.להפך,למרות השינאה העצומה בין שני המועדונים,השחקנים עצמם חברים טובים. אפשר לראות באימונים שקסייאס מעביר דאחקות עם ואלדס,ושצ'אבי ואינייסטה עושים צחוקים עם סרחיו ראמוס. עוד מעידן ארגונס לא היה שום בעיה בפן החברתי,זה ידוע לכולם שספרד זו אחת הנבחרות הכי מגובשות בעולם מבחינה חברתית. אגב,השמועות אומרות שאחת הסיבות שארגונס ויתר על ראול קשורה לעניין החברתי. יש הטוענים שראול עשה קצת בעיות בעניין הזה,למרות שזה לא מתאים לו.

יכול להיות שדל בוסקה בנאדם חביב,אני לא מכיר אותו אישית וזה לא ממש מעניין אותי אם הוא רס"ר באופיו או אדם חיובי שמקרין רוגע ושקט תעשייתי בנבחרת. בשורה התחתונה הוא מאמן חלש. רואים את זה בהצבות שלו על המגרש,רואים את זה בצורה שבה הנבחרת מתפקדת על המגרש. הביקורת העיקרית שלי כלפיו זה שהוא מתעקש לשחק עם בוסקטס ואלונסו ביחד. בחשבון פשוט ההתעקשות הזאת תוציא שחקן התקפי מההרכב,או אינייסטה או טורס. אין מקום ל-12 שחקנים. תשים לב שבכול התקשורת בספרד טוענים שבוסקטס ואלונסו הם באנקרים אצלו. ככה שאני לא יודע מאיפה אתה שואב את האופטימיות הזאת,רוב הסיכויים שנראה נבחרת מסורסת. ותאמין לי שהנפגעים הכי גדולים מכך זה אני ואתה,ועוד מיליוני האוהדים של נבחרת ספרד, שרוצים לראות את הסלקסיון מניפים גביע עולמי בפעם הראשונה בהיסטוריה. אם זה לא יקרה בדור הנוכחי,אני לא מאמין שגם אני וגם אתה נזכה לראות את הרגע הזה בחיים שלו.
    שוב,השחקנים האלה מסוגלים לקחת את הגביע,הכל תלוי במאמן.

10. xavi6 Member

שוב, מי שאומר שראמוס לא טוב מבחינה התקפית לא באמת התמקד בבחור. יעילות=מספרים, ת'אכלס. ובתאכלס, יש לו יותר שערים, וגם מבחינת בישולים הוא לא רע.

אני לא יודע מה אתם רואים, אבל תהיו בטוחים שכשצריך, פויול ינגח בראול וידחוף את וייה, וצ'אבי יכסח את גוטי ולא ילחץ לו יד. החברים הכי הכי טובים בנבחרת זה צ'אבי וקסיאס, מילדות. כשהם לא אחד עם הנשי, הם לא חברים כאלה טובים ואפילו להפך-תמיד ראיתי שנאה מסוימת אצל צ'אבי בנוגע לשחקני ריאל, במיוחד כלפי גוטי.

11. Pipe Member

רוב השערים של ראמוס מגיעים ממצבים נייחים ולא ממשחק שוטף. הם משקרים במידה רבה לגבי היעילות האמיתית שלו כמגן תוקף. הוא לא זבינה, אבל הוא ממש לא מאייקון. מגן תוקף סביר, לא צריך לעשות ממנו דברים שהוא לא.

12. gonzo18 Member

4 ימים נשארו לפתיחת המונדיאל ונבחרת הכוכבים של ספרד מחממת מנועים לקראת הטורניר הגדול. היום מדווחים שפרנאנדו טורס נמצא בכושר טוב והוא אף כבש 5 שערים באימון הנבחרת שנערך אתמול (יום ראשון). בספרד ערכו היום משאל האם כדאי לשחק עם חלוץ או עם שני חלוצים, התוצאות חד משמעיות - 90 אחוז מעדיפים לשחק עם טורס ודויד וייה ביחד. כמו כן ההרכב המועדף על פי רוב האנשים נראה כך: קסייאס,ראמוס,פיקה,פויול,קאפדויאה,צ'אבי, אלונסו,אינייסטה,סילבה,טורס,וייה.

13. gonzo18 Member

חדשות טריות מנבחרת ספרד לקראת משחק ההכנה האחרון ביום חמישי נגד פולין שייערך באיצטדיון של מורסיה, יום אחד לפני שריקת הפתיחה של המונדיאל . סרחיו ראמוס לא יכלל בסגל למשחק נגד מורסיה,לא בגלל פציעה מסוימת אלא בגלל עומס דל בוסקה מעדיף לא לשתף אותו במשחק הזה. פרננדו טורס וג'רארד פיקה שהיה ספקות לגביהם,בעיקר לגבי טורס שהתאושש מהניתוח, כשירים במאה אחוז. לפי התקשורת הספרדית,דל בוסקה ממשיך עם השטויות שלו והפעם הוא תירגל באימון את ההרכב הקבוע שלו , עם אלונסו ובוסקטס באמצע,סילבה ואינייסטה בכנפיים וצ'אבי מאחורי חלוץ בודד , דויד וייה.

תמות!

נערך לאחרונה ב: ‏7/6/10
  14. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

טורס עוד לא שיחק מאז הפציעה...עדיף שישמרו אותו למונדיאל..לא צריך לקחת סיכונים מיותרים במשחקי אימון כאלה ואחרים

15. gonzo18 Member

מה ההבדל בין ססק שפתח בהרכב שבוע שעבר לבין טורס? הרי שניהם חוזרים מפציעות. טורס מיועד בכול מקרה לקבל איזה 30 דק' או מחצית שלמה ביום חמישי מול פולין ,אבל הבעיה שלי היא עם דל בוסקה שממשיך להתעקש על המערך הדבילי הזה. לעזאזל , אתה משחק 4-5-1 , תוריד את אלונסו או בוסקטס לספסל ותן לססק לשחק מאחורי וייה שהנבחרת תוכל לתקוף בצורה נורמלית. אני פשוט לא מצליח להבין איך נבחרת כזאת התקפית נתקעה עם מאמן שהוא יותר הגנתי ממוריניו. אבל מילא הגנתי , למרדונה יש יותר הבנה טקטית ממנו.

נערך לאחרונה ב: ‏7/6/10