Campeones, campeones!!!

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Raulito, ‏25/5/10.

1. AW forever Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

ובנוסף, גם אם אתה או אני היינו עומדים על הקווים של נבחרת ספרד היינו רואים "שירה על המגרש", הרי לספרד יש נבחרת אדירה עם שחקני וורלד קלאס כמעט בכל עמדה. תחליט איזה קצה של המקל אתה רוצה להחזיק, אי אפשר את שני הקצוות ביחד.

2. gonzo18 Member

מה שאני מנסה להגיד לכם זה שדל בוסקה לא אחראי להצלחה של ריאל מדריד בתקופתו. הרי דומנק שהוא אחד המאמנים הכי עלובים בהיסטוריה הגיע עם צרפת לגמר המונדיאל לפני -4 שנים והיה קרוב מרחק של פנדלים כדי להיות אלוף עולם. ואם צרפת היתה מנצחת בפנדלים אז כול הפרשנים בשקל וחצי וכול "המבינים "היו אומרים איזה גאון דומנק ואיזה מאמן אדיר הוא. אתם צריכים להבין שבכדורגל לא הכל שחור ולבן,ופעמים מגיעים מאמנים עלובים כמו דל בוסקה לקבוצות עם שחקני אדירים (ריאל מדריד של אז) ומצליחים באופן יחסי. האמת היא שדל בוסקה גנב את הקבוצה שגון טושאק הוולשי בנה בריאל מדריד,וטושק אומר עליו שהוא מאמן עלוב וגונב דעת שלקח מוצר מוגמר. מזכיר קצת את אברם גראנט בארץ. דל בוסקה הפך לבדיחה בטורקיה והיום הוא הבדיחה של כולם העולם "בזכות" הניסים והנפלאות שהוא עושה בנבחרת ספרד. הוא הפך את הנבחרת שהיתה אמורה להציג את הכודרגל הכי טוב והכי איכותי,לנבחרת כבויה שכול שחקן כמעט משחק בתפקיד שלא שלו. בסופו של דבר הוא הוכיח לכולם שהוא מאמן פשוט גרוע ברמות שלא נתפסות ולא נראו עדיין על מגרשי הכדורגל.כול מאמן בעולם כולל אלכס פרגסון ומוריניו היו מתים לסגל כזה ואפילו מאמנים בינוניים היו עושים דברים גדולים עם הסגל הזה. מה שהוא עושה עם הסגל הזה זה דורש ועדת חקירה וכול בנאדם שמבין כדורגל,אם זה YYY,ריקלמה או אני מהפורום הזה,אם זה מיליוני הטוקבקיסטים במארקה ובשאר אתרי הספורט בספרד ואם זה אנשי כדורגל כמו יוהן קרויף, גון טושק וארגונס שלא מפסיקים לטעון בתקשורת שהוא מחרב את הנבחרת הזאת.

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה פשוט שטיפת מוח מהלכת, עוד מעט תאשים אותו ברצח של ארלוזורוב וג'ון קנדי.
    שורה תחתונה - הוא המאמן המצליח ביותר בריאל ב-15 שנה האחרונות, מילא אם בעונה אחת הוא היה מצליח אז היה אפשר להבין אותך אבל במשך 4 שנים הוא הביא כל עונה תואר גדול ובסטייל ובתקופה שהליגה הספרדית הייתה הרבה יותר חזקה ותחרותית מהיום, אני זוכר את התקופה של ג'ון טושאק בריאל והוא היה כישלון מהלך אז מי הוא שידבר על דל-בוסקה? נראה לי שגם אם שגיא כהן יאמר משהו נגדו אז תגיד ששגיא כהן הוא "אחד מהפרשנים המוערכים בארץ".
    אם אתה רוצה לבקר את דל-בוסקה תבקר אותו על התקופה שלו בנבחרת ספרד אבל פתאום להמציא שכל התקופה שלו כמאמן הוא היה קשקשן וגונב דעת זה מצחיק.

4. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק חבל שהמוצר ה"מוגמר" של ג'ון טושאק היה כל כך נפלא, שפיטרו את טושאק והביאו את דל בוסקה, נדמה לי שכשריאל נמצאת בתחתית הליגה הספרדית!

יכול להיות שהשחקנים הנכונים היו שם, יכול להיות שהמערך הנכון היה שם, יכול להיות שהכל היה שם. רק מה, אצל טושאק זה נראה זוועה ואצל דל בוסקה זה לקח אליפות אירופה ואחר כך עוד ועוד תארים - עד שדל בוסקה פוטר, ואז שוב ריאל חזרה לדשדש. יש אומרים כי מאז היא לא באמת התאוששה, למרות שאימנו אותה קירוש וקאפלו, שוסטר ופלגריני. שחקנים נהדרים יש בריאל היום בדיוק כמו שהיו אז. מה שהם לא היו עושים כדי ש"המוצר המוגמר" הזה ייראה כמו בימי דל בוסקה ויגיע להישגים דומים.

וואו, אז התקשורת בספרד אומרת שהוא מחרב את הנבחרת. איפה לא אומרים את זה? לפאביו קאפלו לקחו חמש דקות להפוך מגיבור לאומי באנגליה, למי שצריך לגרש אותו. את התגובות נגד ליפי - מי שלקח עם איטליה גביע לפני ארבע שנים - ראינו כולנו. התקשורת הולכת לאן שהרוח נושבת.

5. eran levy Member

תגיד לי, בשיא הרצינות: אין לך חיים? זה רק כדורגל, המשחק ההוא על הדשא, כיף, אחלה, לא לש"ב.
    לא מכיר את דל בוסקה ומדבר עליו כאילו הוא פגע בך אישית.
    מנהל ונדטה מטופשת וילדותית שלא מביאה אף אחד לשום מקום, בטח לא לדיון פורה בפורום.
    אבל מה שהכי חשוב לדעת הוא שדל בוסקה יישאר הרבה אחרי מיליוני הטוקבקיסטים של המארקה והאס, לבטח אלה המרירים
    בדיחה מהלכת...

אין לי עניין באף אחת מהנבחרות הערב, אבל אשמח אם פורטוגל תעלה, ולו רק בגלל היכולת העדיפה בשלב הבתים. מזל שדל בוסקה לא מאמן אותם...

נערך לאחרונה ב: ‏29/6/10
  6. gonzo18 Member

מונדיאל זה אירוע חריג שנערך פעם ב-4 שנים ולכן יש לי עכשיו די הרבה זמן פנוי לקשקש,לברבר ולנשום כדורגל. במשך העונה האחרונה בקושי מצאתי זמן לראות משחקים מליגת האלופות.

לגבי דל בוסקה,האיש הזה הורס לי חלום והורס לעוד מיליוני אנשים בבית חלום. חיכינו 4 שנים לראות את ספרד הגדולה ובגלל האיש הזה קיבלנו זוועה. אז כול הביקורת כלפיו היא לגיטימית. הוא לא רצח או אנס אף אחד אבל הוא כן הרס חלום למיליוני אנשים בעולם (ואני ביניהם).

אמיר,א. אני רק אומר דבר אחד וזה שמה שהוא עשה בנבחרת ספרד מעלה לי נורה אדומה לגבי התרומה שלו כביכול להצלחה של ריאל הגדולה (מבחינת איכות שחקנים) של אז.

נערך לאחרונה ב: ‏29/6/10
  7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

יופי. אבל תמסור לנורה האדומה שלך לקחת בחשבון גם את מה שהיה לפניו ואחריו.

8. gonzo18 Member

הכל בדיעבד כן? אבל אמיר.ע,אבל תשכח שבריאל מדריד יושב למאמן נשיא על הראש שדורש לראות כדורגל התקפי ומהנה. בנבחרת ספרד הוא יכול לשחק בונקר ואף אחד לא יבוא אליו בטענות. ושוב אני אומר שהאי הצלחה של ריאל מדריד אחרי עידן דל בוסקה קשורה להרבה גורמים שהעיקריים ביניהם הם טעויות פטאליות של ההנהלה בכול מה שקשור לרכש ומכירת שחקנים (מקללה,בקאהם,זוכרים?). אני עם גון טושק שאומר שדל בוסקה הוא מאמן גרוע וגונב דעת שלקח קבוצה שנבנתה ע"י אדם אחר שלא הספיק לסיים את המלאכה שלו. למה אני איתו? כי אני רואה מה האיש ההזוי הזה עושה בנבחרת ספרד. כשאני רואה מאמן כדורגל שם את ססק פאברגס בכנף ימין אני מבין שיש לנו עסק עם אישיות נורא נורא בעיתית (וזה אנדסטייטמנד).

9. eran levy Member

כל מי שיש לו משהו נגד דל בוסקה שיקום - יש לו מעריץ עיוור. כן כן, גם אתה, אברם גרנט. אפשר למחוק את העבר, הוא לא חשוב יותר, רק הרגע חשוב. השגים? הצלחות? כשלונות? הכל נמחק, הכל היה על תנאי.

10. xavi6 Member

מצטער, אבל עכשיו אני מבין את דל בוסקה. הוא תמיד הצטייר בעיני כמאמן קשוח, פוקר פייס. אי אפשר לדעת מה עובר לו בראש, באמת שאי אפשר. סיפרו שהוא המאמן הכי קשוח, אוסר על שחקניו לקרוא עיתונים ולעשות דברים בסיסיים. אין דבר שהוא לא יודע על שחקניו ומה הם עושים. אשכרה דיקטטור, אבל זה כנראה הסוג שהוא-הוא תמיד חושב קדימה. תמיד יש לו סיבה מאחורי הדברים שלנו נראים מפגרים. היום, הבנתי אותו. הבנתי למה הוא משחק עם 5 בקישור, כי הוא יודע שגרמניה והיו, זה לא המונדיאל. הוא יודע שרוסיה בחצי גמר זה לא מדד. המדד הוא ברזיל, המדד הוא גרמניה של היום, המדד הוא ארגנטינה, נבחרות שמבחינה התקפית הרבה יותר טובות, והוא יודע שמולם מספיק חלוץ אחד בחוד, ועדיף להיתמקד בהגנה. ספרד של ארגונס הייתה נכשלת במונדיאל הזה בגלל הכדורגל הפתוח ובגלל שמול ברזיל של היום היא הייתה קורסת באמצע. דל בוסקה חשב קדימה. ההבדל היה מאוד פשוט, והוא החלוץ. טורס לא טוב, ומכיוון שזה מערך עם חלוץ אחד-הרבה תלוי בחלוץ הזה. יש תמיד שליטה באמצע, אותה הנעת כדור, אבל היה חוסר ברגל מסיימת, ופה דל בוסקה "נכשל", ולדעתי הוא פשוט מחכה לטורס. ספרד של המחצית השניה, אולי פחות התקפית ומהנה מספרד של היורו, אבל היא תנצח את ספרד של היורו, כי היא הרבה יותר מאוזנת וחזקה מבחינה הגנתית. דל בוסקה מבין מה הוא צריך לעשות ואיך הוא צריך לשחק על מנת לנצח קבוצות שמשחקות על תוצאה כמו ברזיל, והוא יודע שהוא צריך יותר ממרקוס סנה אחד בשביל לשתק את רוביניו ואת קאקה.

ועכשיו לנקודה הפחות חשובה-טורס לספסל. אני דוגל בשיטה שמי שלא פוגע צריך לרדת לספסל, ולא משנה איזה שם הוא ושצריך להשאיר אותו במגרש כי הוא "אחד שיכול לתת רגע של הברקה". טורס חלוד, טורס חלש, טורס לא אותו דבר. יורנטה, חלוץ בינוני בטח לבטח לרמות האלה, רק נכנס והישתלב יותר טוב ממנו וסיכן את השער. או שוייה ישחק בחוד ויתנו לסילבה את הצד, או שיורנטה. רק שיבחר, אבל טורס יהרוג את הנבחרת ככה.

11. gonzo18 Member

אתה מקשקש כהרגלך. "ספרד של דל בוסקה תנצח את ספרד של היורו". ספרד של דל בוסקה זה אינטר וספרד של היורו זה ברצלונה עם פחות או יותר אותם שחקנים. מי יודע מי תנצח? אני רק יודע דבר אחד שעם הכלים שיש לספרד אפשר לזכות בגביע העולמי גם עם משחק יותר הרפתקני ופחות פחדני. כול ההודעה שלך נכתבת בגלל איש אחד פנומן ושמו דויד וייה. אלמלא וייה דל בוסקה היה אורז את החפצים שלו וטס לספרד לחטוף ראשים של חזיר על הראש. ספרד בקושי מגיעה להזדמניות כיבוש עם ההרכב הזוי שהוא מציב. אין סדר מינימלי על המגרש כאשר ארבעה שחקנים משחקים באמצע,חלוץ אחד בשמאל וחלוץ אחד בודד בחוד. אתה רוצה עכשיו לחזור למערך שהפסיד לשוויץ וגירד ניצחון שקר נגד סעודיה במשחק ידידות? עם וייה כחלוץ בודד וסילבה ואיניסטה כתומכים שלו? נו באמת.

וטורס בכושר בינוני אבל רוב האנשים פשוט לא מבינים מספיק כדורגל בשביל להבין שחלוץ שמשחק בודד מול שני בלמים ואין לו שום תמיכה מקשר בצד ימין ותמיכה מצומצת מאוד מצד שמאל (כי וייה תמיד חותך לאמצע ומנסה לכבוש) יראה ככה. צאבי ואינייסטה מנסים למסור לו כדורים אבל הכל עובר דרך האמצע כי כול הקשרים נמצאים באמצע. ככה הסובל העיקרי הוא פרננדו טורס (כמו שוייה סבל כחלוץ בודד נגד סעודיה ושוויץ) וכמובן שגם צאבי ואינייסטה סובלים לא פחות כי אין להם למי למסור כדור כמעט וראינו את זה בברירור היום במשחק ובשאר המשחקים במונדיאל.

12. xavi6 Member

אני אמרתי את שלי, ואת ספרד של דל בוסקה ראו במחצית השניה מרגע שנכנס חלוץ נורמלי. אנחנו ניפגש בחצי גמר. אין לי כוח להתחיל איתך דיון ואז תחזור על עצמך 90 פעם.

נ.ב
    אינטר ניצחה את ברצלונה. כן מטעויות שיפוט, כן משחק מגעיל, הם ניצחו. ככה הכדורגל של היום, וזאת הדרך היחידה לנצח את ברזיל או נבחרות שיש להן התקפה שיותר טובה מההגנה שלך.

נערך לאחרונה ב: ‏30/6/10
  13. gonzo18 Member

ואיך אי אפשר בלי התגובה של לואיס ארגונס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

"ספרד הפתיעה אותי לטובה במחצית השניה,בעיקר אחרי הכניסה של יורנטה שנתן מימד חדש ויותר עומק למשחק. במחצית הראשונה הוא אמר שספרד שיחקה איטי מידי וההתקפה היתה שבולנית.

ארגונס למי שלא יודע הוא פרשן בטלויזיה של אל ג'זירה ביחד עם המאמן הארגנטינאי חוזה פקרמן.

אבל חבר'ה,בואו נירגע לרגע מהמשחק המאכזב שציפינו לו מראש עם השפם.
    אנחנו ברבע הגמר נגד פרגוואי!!!

נערך לאחרונה ב: ‏30/6/10
  14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני באמת לא רואה סרט שספרד לא תעבור את פראגוואי, אבל לדעתי בשביל ללכת עד הסוף הם חייבים שטורס יחזור לעצמו. אין לי מושג מה הסיפור שלו אבל כשהוא בכושר כזה אין פלא שספרד כבשה מספר כל כך קטן של שערים (הכל יחסי למה שמצופה) במונדיאל הזה. כשהוא בכושר טוב הוא מוסיף מהירות, משחק גובה מצוין, טכניקה וכמובן יעילות להתקפה, כמו שהוא עכשיו הוא רק מזיק, וקשה לי לראות את ספרד גוברת על גרמניה או ארגנטינה כשטורס נראה כמו שהוא נראה.

15. xavi6 Member

נקווה שתכיר חלוץ בינוני שגם כמו טורס, שהיה בינוני בספרד, יצליח באנגליה בקלות-יורנטה. וואמוס יורנטה!