FA CUP 2021/22 - השנה ה-150

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י GentlePunter, ‏13/7/21.

1. קשר שמאלי Member

כמה שחקנים מסיטי אתה לוקח להרכב של ליברפול? מעט מאוד מאוד

2. Cup of Tea Liverpool, UK

מכניס את ברנרדו סילבה במקום הנדרסון, KDB במקום טיאגו, דיאז ליד ואן דייק וקאנסלו במקום רוברטסון. אלה השינויים הבטוחים. חוץ מזה יש תחרות בין פאביניו לרודרי, אליסון לאדרסון ואחד מבין פודן/מאהרז לבין אחד מזו'טה/דיאז. צמוד בסך הכל.

k_700 ו-Scouser אוהבים את זה.
  3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי פודן ומהארז יותר טובים ממאנה ודיאז/פירמינו/ז'וטה.
    סלאח יותר טוב מפודן ומהארז.

בכלל אני מאוד תופס ממהארז. לדעתי מדובר בדריבליסט אחד הגדולים שראינו באנגליה.
    הוא גם מסיים מצוין ויש לו בעיטה מעולה.
    אם היה מקבל החלטות יותר טוב, היה שחקן מושלם.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. k_700 Member

דיאז, קאנסלו וסילבה עושים הרכב בקלות בליברפול.
    רודרי יכול לתת פייט לפאביניו, שניהם מדהימים ואין פה חח״ע לצד כלשהוא(רודרי בעונת קריירה).
    דה בריינה יכול להכנס במקום תיאגו ובהתקפה לכל אחד בסיטי יש קייס להרוויח מקום.

קלופ מאמן טוב יותר מפפ אז אצלו לא מפתיע שההתקפה שלו נראית מתוקתקת יותר גם כששחקנים מסוימים בתקופות רעות(מאנה בעבר, סלאח עכשיו).

הסגלים די דומים. אחרי שליברפול רכשה את קונאטה ודיאז הפערים בעומק הצטמצמו.

5. Scouser Member

מבחינתי המינוס הגדול ביותר אצלנו לעומתם זה עוד קשר על לצד טיאגו. כשמסתכלים על טיאגו, דה בריינה וברנרדו, יתר הקשרים שלנו מחווירים לידם.
    היתר די זהה עם יתרונות קלים פה ושם. אין ספק בכלל שכרגע יש לנו את הסגל הכי עמוק ואיכותי שהיה לנו מזה עשורים.

Sent from my LE2113 using Tapatalk

6. סמואל אטו Member

דה בריינה ותיאגו זו השוואה לא נכונה.
    הבלגי כבר לא קשר פרופר ואף פעם לא היה משחק נמוך. בכלל העונה הוא כמעט חלוץ שני.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  7. k_700 Member

הוא הרבה פעמים משחק בשלישיית הקישור.
    ואם הוא לא שם אז סילבה שם.
    שניהם כשהם בקישור משחקים את התפקיד של תיאגו עם התאמות לכדורגל של פפ.

8. Bruno Fernandes Member

מאנה גם יותר טוב מפודן ומאחרז .
    עד היום אני זוכר את הגמר נגד ריאל, היחיד שתפקד ולא קפאו לו הוובוס.
    אגב עד העונה שעברה שהייתה חלשה שלו .חשבתם שהוא יותר טוב מסלאח .

Cup of Tea ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  9. one united Member

מצד שני, תדירות המשחקים הטובים של מאנה הולכת ויורדת, ולעומתו מאחרז כמעט בכל משחק מגלה יכולת גבוהה.

Liverpool-Forever ו-oranfu אוהבים את זה.
  10. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחד הווינרים הגדולים בסגל שלנו, באנקר בכל משחק קריטי, אין ספק בכלל. גם נכון שבעונות הגדולות שלנו 18/19 ו-19/20, הוא היה ה-שחקן בהתקפה שלנו, אני זוכר את הדיונים האלה. סלאח בעונה שעברה היה היחיד שתיפקד בכל הקבוצה בערך (לצד תיאגו-פאביניו בריצה בסוף העונה) אז זה חיזק את מעמדו בתור השחקן המוביל של ההתקפה שלנו. מה שמדהים זה שכמעט תמיד אחד מהם יהיה בכושר טוב כדי לפצות על השני. וכששניהם בכושר, שיהיה בהצלחה לכל קבוצה שבאה נגדנו...

מאחרז מבחינת יכולת עקבית בשנתיים האחרונות עולה על מאנה (ועדיין לוקח את הסנגלי על פניו במשחק קריטי נתון). משום מה הוא לא אחד השמות הראשונים של גוארדיולה בהרכב, לי לא ברור למה בתכלס.

11. Cup of Tea Liverpool, UK

זה לא מפתיע, לא עברתי על המספרים אבל זה נראה שמאהרז משחק פחות ויכול לקבל הרבה יותר מנוחה בסגל של סיטי וככה לתת יותר הופעות טובות. רק מינואר האחרון מאנה מקבל דקה לנשום רגע אחרי שהוא סחב את סנגל לאליפות אפריקה והעפלה למונדיאל בזכות זה שלואיס דיאז הגיע, אי אפשר לשחק 70 משחקים בעונה ולתת MOTM בכל אחד מהם, הוא לא מסי (ומסי שיחק בליגה קלה יותר).

12. oranfu Member

מאנה היה שחקן ההתקפה הכי טוב שלנו בעונת האליפות. היה ממש man on a mission לקחת את האליפות הזאת שכל כך חיכינו לה.

יחד עם זאת, יש ירידה גדולה מאוד ביכולת שלו ב18~ חודשים האחרונים.
    הוא עדיין מציג שורה סטטיסטית טובה, אבל אני לא יודע איך אפשר לראות אותו משחק באופן קבוע ולא לשים לב שזה כבר לא אותו שחקן.
    דריבל כבר כמעט ואין לו בכלל, הוא מתקשה להשתלט על כדורים וגם החדות מול השער היא לא מה שהיתה.

אולי להעביר אותו לעמדת החלוץ תעשה לו טוב כי אני כבר לא רואה שם את השחקן שיכול להטיל מורא על הגנות דרך האגף (מה שאפשר להתחיל לראות היום מדיאז כשהוא מקבל את הכדור באגף ובלט מול סיטי שחיפשו לעשות עליו עבירה כל פעם שרץ עם הכדור).

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  13. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינת יכולת week in week out יש ירידה, אבל כשאתה מסתכל בצורה קצת רחבה יותר, זה עדיין שחקן מאני טיים מטורף... בהרבה משחקים רעים הוא מוצא את הרגע שלו.

הדריבל שלו באגף באמת הפך לפחות יעיל אבל בעיניי הוא השתפר מאוד בדברים אחרים במשחק, כמו מיקום, תנועה בלי כדור, אפילו קבלת החלטות. במידה מסוימת דווקא השיפור שלו בנושא קבלת ההחלטות הפך אותו לשחקן צפוי יותר. קח את דיאז שלשום לדוגמה, המהלך שהוא הקפיץ שם מעל קאנסלו באגף, זה מהלך שמאנה של היום בחיים לא היה עושה - כי זאת החלטה לא טובה. זה היה במצב שאנדי ותיאגו יצאו קדימה ואיבוד = מתפרצת ביתרון מספרי של סיטי. במידה רבה אנחנו צריכים ששחקני האגף שלנו יהיו לא צפויים ועל כן שייקחו גם החלטות ״לא טובות״ ויבנו על היכולת הטכנית שלהם להוציא שחקן-שניים מהמשחק במהלך כזה.

על כן המעבר שלו לעמדת החלוץ בא ברגע נכון מאוד בעיניי. קרדיט ענק לקלופ בעניין הזה, ההחלטה הקלה יותר הייתה להמשיך עם פירמינו עד המוות או עם ג׳וטה שמספק את המספרים, אבל אם אתה שואל אותי מי היה הכי טוב העונה בעמדה הזאת מבחינת שילוב של לינק-אפ פליי וסיומת, התשובה היא מאנה. וזה קרדיט ענק בשבילו גם - השחקן הכי ורסטילי בהתקפה שלנו ביי פאר.

14. oranfu Member

שחקן מאני טיים - מסכים.
    קבלת החלטות - בעיניי תמיד היתה לו קבלת החלטות טובה. אני לא רואה ממש שיפור בהיבט הזה. מה שכן, הוא פחות מנסה ללכת לבד אז אולי זה מייצר רושם שהוא משחק בצורה יותר "מחושבת" אבל זה נובע הירידה ביכולת שלו להצליח בפעולות אישיות.

אני באמת לא חושב שמשהו בו השתפר בתקופה האחרונה, אני חושב שפשוט הדגש במשחק שלו השתנה בעקבות הירידה ביכולת לשחק כמו שהיה רגיל.

הכי ורסטילי בהתקפה שלנו - גם מסכים.
    קרדיט לקלופ שהעביר אותו להיות חלוץ - מסכים.

שחקני החלק הקדמי שלנו חייבים להיות לא צפויים ולקחת סיכונים כי מהקשרים שלנו אנחנו לא מקבלים שום דבר מפתיע (מקבלים יכולת מסירה מפתיעה מטיאגו אבל אין ממש הצטרפות מסוכנת להתקפה מהקשרים שלנו) וקבוצות יכולות לרכז את המאמצים שלהן בלהפריע לנו באגפים.

Liverpool-Forever ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  15. k_700 Member

אי אפשר להגיד שיש לו עונה טובה משל מאחרז ועם כל הכבוד לחודשיים האחרונים שלו(זכרון טרי אצל אוהדים מנצח כמובן).
    פודן בעליה, מאנה בירידה גם שם זה צמוד מאוד.

לסיטי יש סגל מדהים, ליברפול בכושר מצוין עם המאמן הכי טוב בעולם. בכל ואריציה כמעט ליברפול משחקת כדורגל אז זה נראה שהכל מושלם.
    פפ נתפס כמה פעמים בחודש האחרון בלי היכולת להגיב+סבל מפציעות של שחקני מפתח אז הקבוצה שלו מרגישה לאנשים פחות איכותית.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.