NBA: מיאמי היט זוכה באליפות הסטורית

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏28/10/03.

1. Joel Gion Member

קלייברט צודק במאה אחוז.כמה שההגנה של דטרויט תהייה מצויינת,בסופו של דבר הסדרה תלויה בלייקרס.אם הם יתחברו כמו שהם יודעים,אז אין לדטרויט סיכוי מולם.אם הלייקרס יהיו בכושר כמו שהם היו בשני המשחקים הראשונים מול סן אנטוניו,אז לדטרויט יש סיבה לאופטימיות.בסופו של דבר,גם בכדורגל וגם בכדורסל,לפי דעתי ההתקפה הכי טובה תמיד תפרוץ את ההגנה הכי טובה.הבנתם?ה-ת-ק-פ-ה בשיאה תמיד תהייה טובה יותר מהגנה,כמה טובה שלא תהייה.

2. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא כך כך הבנתי. לפי דבריך לא השתנה כלום במזרח http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ohmy.Xxx

הפערים בין המערב למזרח מובנים - בשנים האחרונות כל הכוכבים הולכים למערב. רואים את זה במאזנים בליגה. בבית המערב התיכון כל הקבוצות היו עם מאזן חיובי,, וקבוצות שלא עלו מהמערב יכלו בקלות להדיחף למקום חמישי אם היו במזרח.

3. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבר'ה, מדובר בעולמות שונים לחלוטין. המערב גדול מהמזרח בכמה רמות לפחות, כאשר בכל עונה עוברים עוד שחקנים טובים מהמזרח למערב (הקיץ עברו פייטון, קאסל, אנטואן ווקר ועוד רבים מהמזרח למערב, ובעוד השמות שעשו את הדרך ההפוכה הינם קטנים בהרבה). ההגנה של המזרח היא נחמדה אולי, אבל מול החבר'ה הגדולים מהלייקרס היא בחיים לא תספיק. אני צופה סוויפ בגמר, מקסימום 4-1, לא יותר.

ואני אמנם שונא את הלייקרס, אבל אני הרבה הרבה יותר שונא את דטרויט. אני מעדיף לראות את אינדיאנה בגמר, לפחות נוכל לראות סלים בשני צדי המגרש, ולא נצטרך לסבול את פרינס ובילאפס.

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

בכלל, חוץ מאייברסון, קיד ואולי קרטר אין סופרסטארים במזרח. פשוט אין.

5. AleX-Del-Piero Member

תשמעו הגנת הברזל דל הפיסטונס הצליחה-דטרויט אחרי הניצחון על אינדיאנה עוד פעם תוצאה נמוכה מהרגיל,עלתה לגמר אחרי 14 שנה (1990)מאז ימיו של אייזאה תומאס הגדול לא היה דבר כזה בדטרויט,מישהו זוכר מי הייתה אחת היריבות של דטרויט בגמרים של סוף שנות השמונים ותחילת ה-90-כן היו אלה הלייקרס,עכשיו מינסוטה הצליחה בסדרה שלה להוריד את שאק ואת קובי לספסל מעט אבל...שוב כשהם יורדים לספסל יש תמיד מישהו שייעשה לפיל ג'קסון את העבודה,ככה שאני לא בונה על זה שאפילו דטרויט תצליח לעצור את הלייקרס בסדרה הזאת...אולי הם יינצחו את משחקי הבית אבל בSTAPLES CENTER בל.א,מול קהל ביתי,יהיה להם קשה.המפתח של דטרויט בדרך לגמר הזה הייתה הגנה,אבל מול הלייקרס זה לא יספיק,כי לייקרס קבוצה אתלטית בצורה לא נורמלית,הפיסטונס צריכים את ראשיד וואלאס צ'אנסי בילופס "ריפ" המילטון(הסוללה הבלתי נגמרת),וגם את בן וואלאס,כל ארבעת שחקנים אלה הם שצריכים להוביל את דטרויט גם מבחינה התקפית וגם מבחינה הגנתית,יום טוב של 4 אלה,והפיסטונט יהוו יריב קשה מאוד ללייקרס.מה שכן הגמר יהיה מאוד מאוד מעניין,לא התרגשתי ככה מאז שניו-יורק (קבוצתי האהודה),הייתה בגמר מול הלייקרס בשנת 2000 והפסידה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx.

נערך לאחרונה ב: ‏2/6/04
  6. shmulikwe Member

כל תחילת שנה בחמש שנים אחרונות אני וחבר שלי מתערבים בינינו מי תיקח אליפות וכל שנה אני הולך עם הלייקרס והוא זז בין סקרמנטו לסאן אנטוניו, ונראה שהשנה עומד להיות הנצחון הרביעי שלי מתוך חמש. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx
    לענינינו, לדעתי כל שכולם אומרים פה, הלייקרס באמת גדולים על הפסיטונס בכל עמדה גם הגנתית וגם התקפית. פייטון שומר ענק בראיינט שומר מצויין ומאלון שומר ממש טוב! ובהתקפה אין השוואה.
    אבל, לדעתי מה שיעשה את הסדרה הזאת מותחת זה הקבוצתיות.
    בעוד לליקרס אין מושג מה הדבר הזה אומר אצל דטרויט המושג הזה משחק את התפקיד המרכזי, הם כ"כ מגובשים, כ"כ יודעים איפה כל אחד וכ"כ עוזרים טוב בהגנה מה שמתבטאת בהגנה הכי טובה שהליגה ראתה מזה 14 שנה (מדטרויט עד דטרויט לא היה כדטרויט.).
    אבל בכל מקרה הכשרון הענק של הלייקרס+היתרון ביתיות יכריע את הגמר הזה לכיוון המערב, אבל השנה יהיה, לפחות לפי דעתי, הרבה יותר מותח משנים קודמות

7. zizou Member

היום בלילה תתחיל סידרת הגמר של הNBA, הליגה הטובה בעולם. השנה הולכת להיות סידרה צמודה, מעניינת, מרתקת. קרב של שנות השמונים ממש. פעם אחרונה ששתי הקבוצות נפגשו היו בתקופתו של אייזאה תומאס ושל ארווין ג'ונסון הלוא הוא מג'יק. אני מוכרח לציין במשך השנים האחרונות הייתי בעד הלייקרס גם, אין מה לעשות בNBA אני פשוט אוהד הצלחות (ולא כמו בכדורגל, אל תתחילו, ריאל מדריד זה אהבה). אבל השנה רוח חדשה עומדת לפרוץ לNBA והיא נקראת הגנה כמו שלא ראיתם בחיים שלכם. בסדרת גמר המזרח, כל המשחקים נראו על פי התוצאה כאילו מדובר באליצור רמלה נגד א.ס. רמת השרון אחרי 3 הארכות ופנדלים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx (בלי לזלזל בכדורסל נשים כמובן http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ) אבל בעצם קבלנו משחק עם 26 גגות, שיא כל הזמנים. דטרויט, אימת הקבוצות היא קבוצה הגנתית מדהימה, אבל לא גורעת מן ההתקפה, ריפ המילטון מאז המעבר לדטרויט פורח, למד קצת מביג מייק. הטרייד החכם של ראשיד וואלס לקבוצה יצר קבוצה מאוזנת הגנתית. יחד עם אחיו האובד בן וואלס הם מגדלי התאומים החדשים. אתלטיים, חזקים, בנויים, אחד בעל קליעה לשלוש מדהימה (ראשיד כמובן) והשני עם נחישות ומאסה מתחת לסל הם מביאים משהו שלא היה מאז דאנקן את רובינסון בימים היפים, ראסל את צ'מברליין (באולסטארים בדרך כלל). תוסיפו לזה רכז מצוין בדמותו של צ'אנסי בילופס, שחקן שנה שניה אסרטיבי, לוחם כמו טיישון פרינס, וספסל יציב וקיבלתם מתמודדת לאליפות. הלייקרס שהם קבוצה התקפית מובהקת, בעלת כלים מצוינים מכל טווח, תתנסה השנה בסדרת גמר נגד קבוצה לוחצת בכל שלבי המשחק, מהירה, חכמה וקולעת במידת הצורך. בדטרויט כבר יודעים את הדרך לעצור את הלייקרס, לנטרל את אוניל בכך שיוציאו אותו אל ההיי פוסט, שמה הרבה יותר קשה לו. אם שאקיל לא מתמקם טוב בלאוו פוסט, הוא עצלן מדי, אין לו מסירה מדהימה, והוא כבד בתנועה, ככה יש הרבה יותר סיכוי לעצור אותו. הצלע השני, ברייאנט יקבל ככל הנראה דאבל טים או שומר לוחץ כמו טיישון פרינס שיכול לעשות גם לו חיים קשים. יהיה מעניין. תפתחו טלויזיה ותראו מה זה כדורסל.

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. דטרויט כן גורעת מן ההתקפה.
    בן וולאס למשל, שהוא שחקן הגנה מדהים, לא פוגע ממטר בהתקפה.
    ראשיד מאוד בינוני בפליאוף בהתקפה, ורק המילטון הנפלא נותן תפוקה כל משחק.
    לא סתם היה שיא נקודות שלילי לפליאוף במשחק של דטרויט מול אינדינה, מדובר על שתי התקפות בינוניות, חלשות אפילו כשעורכים השוואה עם הלייקרס.

2. אין לשאקיל מסירה מדהימה?
    אולי אתה לא ראית את שאקיל משחק, אבל מדובר על אחד מהמוסרים הטובים בליגה.
    הוא יודע להשתמש במסה כדי לא רק לקלוע, אלא לסדר מצבים לחברים.
    כששאק טוב החברה סביבו טובים.

אני כמובן, כמו בכל השנים מאז סיום שושלת שיקאגו, עם הלייקרס.
    לדעתי הסדרה לא הולכת להיות מותחת ומאלון יזכה סוף סוף באליפות.
    וגם עם הסדרה תהיה צמודה, בכל זאת הלייקרס תקח.

9. eliran44 Member

איזה משחק ענק של דטרויט פיסטונס בסטייפלס סנטר של לוס אנג'לס בפתיחת סדרת הגמר באן בי איי
    נצחון חוץ ענק 87-75 על הלייקרס ועכשיו הפיסטונס מובילים 1-0 בסדרה
    שאקיל אמנם קלע 34 נק' וגם בריינט אבל הם לא קיבלו תרומה מהאחרים
    קארל מלון 4 נק' בלבד
    בפיסטונס המילטון נעצר רק על 12 נק' ב5 מ16 מהשדה אבל בילאפס שהבטיח שדטרויט תזעזע את העולם לפי דבריו קיים זאת עם 22 נק' בנוסף ראשיד וואלאס קלע 14 נק' ו8 ריב' וטיישון פרינס קלע 11 נק'
    פיסטונס מובילים 1-0 בסדרת הגמר והמשחק השני בלילה שבין שלישי לרביעי בלוס אנג'לס

10. zizou Member

הכל טוב ויפה, אבל 1-0 דטרויט. וכן ראיתי את שאקיל משחק, ולאט לאט גם הוא יורד מהאולימפוס של השחקנים הכי טובים בעולם. השנה הוא לא היה הסנטר המוביל של הליגה, אפילו שחקן פחות משופשף כמו יאו מינג טחן אותו באחד על אחד, מה גם שהוא התקשה מול בן וואלס גם בלי הסדירה. ימי הזוהר של שאקיל עומדים להסתיים. היום שאקיל היה טוב, אבל כולם משום מה היו גרועים.

דטרויט אומנם בעלת קליעת נקודות למשחק נמוכה יחסית, אבל באחוזים טובים. ותאמין לי שאני לא חושב שיש שחקנים שיכולים לקחת את ראשיד וואלס בקליעה לשלוש ביום טוב. ואין הרבה שיעצרו את בן וואלס מתחת לסל, או בקרב ריבאונד. מנצחים משחקים לא על פי נקודות, מנצחים על הדברים הקטנים, המלחמה, החטיפה, הריבאונד הם הלחם והחמאה בכדורסל, לא האלי-הופים מלהיבים, או דריבלים של אחד על אחד.

זה היה למשה.

שימו לב שכל מה שאמרתי על ההגנה של הפיסטונס עבד כמו שצריך. לארי בראון הגאון כדורסל הזה, נתן לשני הסטארים של הלייקרס לעשות מה בראש שלהם (שאקיל עם 34 נק' ברייאנט עם 25 כולל שאק שלא כמעט דאבלים עליו) אבל האחרים? מאלון בערב פתטי (אמר שאפילו הבן שלו יכול לקלוע 4 נק' - לא יודע בדיוק את הקונטקסט) והקלע השלישי בטיבו בלייקרס הוא דויין ג'ורג' עם 5 נק'! אומנם לא ראיתי את כל המשחק, אבל היו כמה פעמים שבן וואלס דחק את שאקיל להיי פוסט. טיישון פרינס במשחק טוב, האחים וואלס בכושר טוב. 1-0 לפיסטונס ולדעתי זה לא הפתיע אף אחד. אני לא אתפלא אם יהיה 2-0 אפילו. המטרה הושגה, עכשיו הסידרה עוברת לדטרויט, ותסלחו לי להם יש קהל פי 10 יותר טוב מאשר הלייקרס, שום ג'ק ניקולסון לא משתווה.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. אכן הפתעה גדולה, אבל אני עדיין בדעה שהלייקרס יקחו, כמו בגמר מול פילדלפיה לפני מס' שנים, שגם אז הם ניצחו את הלייקרס בחוץ, ובסוף הפסידו את הסידרה.
    הלחץ הזה הוא טוב ללייקרס, שכניראה נכנסים לזון רק כשהם עם הגב לקיר.

2. המשחק הבא הוא אצל הלייקרס, לכן לא יהיה 2-0 בסדרה.

3. עם כל הכבוד, אחרי אתמול אי אפשר לבוא בטענות לשאקיל.
    היחיד שעשה משהו בלייקרס, 34 נקודות, ועם הוא היה מקבל יותר כדורים, אז אולי הלייקרס הייתה מותחת עוד קצת את המשחק.

בכל מקרה, כל הכבוד לדטרויט שנותנת לנו סדרה צמודה...

12. burning soil Member

פשש תוצאה מפתיעה ביותר,פשוט מוזר לראות את דטרויט קולעת 87 נקודות
    ועוד דווקא מול הלייקרס,אני חושב שיהיה להם קשה לשחזר את הנצחון גם במשחק
    החוץ הבא..

נערך לאחרונה ב: ‏7/6/04
  13. zizou Member

התכוונתי לזה שהעובדה שהם ניצחו משבשת את הביתיות של הלייקרס, והסידרה עוברת לדטרויט. אבל חפיף...

שאק בהחלט היה טוב, אבל ככל הנראה זה לא מספיק בשביל אליפות. אני עדיין מריח הפתעה בדמות אלופה מהמזרח. הקבוצתיות במקרה הזה שברה את הסטארים הגדולים. עיין ערך הודעה קודמת שלי.

14. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסיכוי שבמשחק הבא דטרויט שוב תקלע מעל 70 נקודות הוא אפסי.... אני צופה 4-1 או גג 4-2 ללייקרס.

15. eliran44 Member

ושוב הלילה היו הדטרויט פיסטונס קרובים לנצחון במשחק השני כשהובילו 89-83 47 שניות לסיום אולם 2.1 שניות לסיום הוכיח קובי ברייאנט שוב שהוא ווינר ענק כאשר קבר שלשה ענקית שקבעה שוויון 89
    ברייאנט ספג במהלך העונה ביקורות קשות אבל כשצריך ווינר באזור הוא המניה הבטוחה באזור.
    קובי סיים את המשחק עם 33 נק',7 אסיסטים ו4 ריב'

בהארכה קובי וחבריו היו היחידים על המגרש ורצו עד לתוצאה הסופית של 99-91 ושוויון 1-1 בסדרה כאשר 3 המשחקים הבאים יערכו בדטרויט.
    אוניל תרם במשחק 27 נק' ו-7 ריב' וקארל מלון סיים עם 9 נק' ו-9 ריב'
    ההפתעה הנעימה אצל הלייקרס היה לוק וולטון שקיבל קרדיט מג'קסון בדקות ההכרעה ותרם 8 אסיסטים חשובים.
    אצל הפיסטונס תרם בילאפס 27 נק' ו-9 אסיס',המילטון הוסיף 26 נק' ו-8 ריב' וראשיד וואלאס הוסיף 11 נק' ו-7 ריב'.

מה שבטוח זה שהסדרה תהיה מותחת וצמודה עד הסוף ואולי יהיה למזרח סוף סוף מקור גאווה לאחר 5 שנות שלטון רצופות של המערב.