Veni, Vidi, Vici

הנושא בפורום 'פורום יורו 2012' פורסם ע"י Fratelli d'Italia, ‏26/5/12.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אבאטה זומן אבל לאור הירידה הדרסטית ביכולת שלו לקראת סיום העונה בה נחלש עם יתר הקבוצה אני בעד מאג'יו להרכב הפותח. אבאטה לצערי הרב לא מצליח להתגבר על הבעיות שלו שחוזרות פעם אחר פעם. אולי סתם קיווינו למשהו שהיה מוגזם מידי מן הבחור הזה שהוא שחקן סולידי ובינוני ולא יותר מזה.

2. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

קייליני יהיה כשיר לפי הצוות הרפואי, אך בכל אופן,לדעתי בונוצ'י נמצא בעדיפות גבוה יותר מאוגבונה. בחצי העונה האחרונה שלו ביובה, בונוצ'י היה יוצא מן הכלל (ייתכן ובגלל הבלמים הנהדרים שהיו לצידו) והראה ניצוצות של מה שציפו ממנו עוד בבארי יחד עם ראנוקיה. אוגבונה עמוס בכישרון, אחד שצפוי להיות מהטובים בעולם, אבל קשה לי להאמין שפראנדלי יזרוק אותו כבר עכשיו למים העמוקים.

הליגה האיטלקית לא כל כך פופולארית בישראל וגורמת לאנשים לחוסר ידע מוחלט שלא באשמתם. אמנם אין לאיטליה את קנבארו ונסטה בהגנה, אך ברצאלי סיפק עונה חלומית מבחינתו ואפילו התעלה על קייליני ביובה, יחד עם האחרון ובופון שבכושר נהדר, ההגנה האיטלקית היא הדבר האחרון שצריך לגרום לדאגות. מה שכן, ישנם יותר מדי סימני שאלה ושחקנים שעדיין לא שיחקו אחד עם השני לפני כן, רק עם פתיחת הטורניר נדע את מעלותיה של ההתקפה.

ודבר אחרון, נוצ'רינו להרכב!

3. Jimmy Jazz Member

קודם כל, ההערכות מדברות על כך שקייליני יהיה כשיר כבר למשחק מול ספרד (אם אני לא טועה הוא בעצמו אמר את זה לפני כמה ימים). בנוגע לשאלה שלך, גם במידה ולא יהיה מוכן למשחק הפתיחה, אני מאמין שפראנדלי יעדיף להרכיב את בונוצ'י לצידו של ברצאלי. עוד אופציה שנלקחת בחשבון, לפחות לפי התקשורת באיטליה, היא שלישיית בלמים (השלישייה היובנטינית) + שני שחקני הגנה באגפים (מאג'ו וקרישיטו/בלצארטי) במערך ה3-5-2 שקונטה הריץ בחצי השני של עונה.

4. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים שאין לנו את "המסי" או "הרונאלדו" שהנבחרת תהיה סביבם, אך לדעתי זה יתרון ולא חיסרון. יש לנו המון שחקנים ברמה הכי גבוהה שיש בלי כל ההייפ מסביב. משחק קבוצתי טוב תמיד ינצח משחק שמבוסס על אינדיבידואל, רק להסתכל על מילאן ויובה של השנה, או למשל צ'לסי שלקחה את ליגת האלופות עם הרבה עבודת כפיים כקבוצה מלוכדת ולא כאוסף שחקני מהטופ.

אמיר,
    כולנו מקווים שקייליני יחלים בזמן (הוא צפוי להחלים בזמן למען האמת), אך מה שכתבת כמעט נכון. ברצאלי, קרישיטו ומאג'ו עושה הרושם באנקרים בהרכב, הבלם הנוסף יהיה קייליני או אחד מבין בונוצ'י/אוגבונה (סביר להניח שלא)/אסטורי/ראנוקיה. בכל מקרה מתפללים כולנו שקייליני יהיה כשיר כי הוא וברצאלי זה עתה עברו את העונות הכי טובות בקריירה שלהם וגם מתואמים להפליא ביחד. זו אולי הסיבה שגם הסיכויים לראות את בונוצ'י בהרכב גדלים אם קייליני אכן לא יהיה כשיר בזמן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/5/12
  5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשני משחקי הידידות האחרונים כשלנו לכבוש. פרט לקסאנו אין אף שחקן בנבחרת שכבש מעל לשער בתקופה של פראנדלי. ושחקני התקפה מנוסים נשארו מאחור. זו בהחלט סיבה לדאגה.

6. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

העונה התוודעתי לעובדה שאבאטה עדיין לא ברמה של מאג'ו, אך מכאן ועד להספיד אותו הדרך ארוכה. את שינוי העמדה שביצע לפני כשנתיים לא קל לבצע, אולם הוא עשה אותה בהצלחה יתרה. מאז ועד היום יכולותיו של אבאטה כמגן נמצאות במגמת עלייה ושתי השגיאות בשני משחקי הדרבי העונה לא צריכים לפסול לו עונה שלמה. הוא סבל העונה מפציעות רבות שמנעו ממנו לשמור על יציבות לאורך זמן, אבל ברוב העונה היה בסדר גמור. הוא כבר לא מבצע חורים בהגנה וגם אם יוצר כאלו, הוא בורך במהירות מסחררת שעוזרת לו לתקן את שגיאותיו ואפילו את אלו של חבריו. עדיין יש מקום לשיפור בעמידה שלו בהגנה והוא לוקה בחסר בתיקולים שלו, אולם אני סבור בהחלט שבעונה הבאה הוא יתקן גם את הליקויים האלו. העונה שמחתי לראות את השיפורים שלו בחלק ההתקפי שהיה בזעזע בלשון המעטה לפני שנתיים, הדריבלים שלו מצוינים וחל שיפור אדיר בדיוק הרמותיו.
    יש לאבאטה עוד דרך ארוכה כדי להגיע לרמות הגבוהות ביותר, אך הוא נמצא בדרך הנכונה ורחוק מלאכזב אותי. אם מיליטו לא היה קיים, הייתה מדבר היום אחרת, מבטיח לך.

7. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

נכון שאירועי הדרבי הטראומתי עדיין בראשי אבל את הדעה שלי עליו העונה אני עושה על סמך מכלול ההופעות שלו, הוא עדיין לא מה שאנחנו כל כך מקווים לו. אחרי מלדיני אני מרגיש שאנחנו מנסים בכח רב למצוא שחקנים שנוכל להזדהות איתם, בעיקר לאור שכירי החרב והריג'קטים שמגיעים אלינו ולאור העזיבה המאיסיבת של הסנאטורים. הוא שחקן בינוני שעשה שינוי עמדה מעורר לציון אבל הוא לא מה שאנחנו מקווים שהוא יהיה. פשוט לא.

נערך לאחרונה ב: ‏26/5/12
  8. אלי מתחן Member

ממה שיצא לי לראות את מאג'יו הוא לא ממש מגן. אני צודק?

9. Alta Tensione Member

וזה יבוא לידי ביטוי בצורה בולטת ומדאיגה מאוד מול הנגרים והבריונים של טראפטוני,שהסתגרותם הצפוייה בשילוב הפיזיות,ייצרו לנו את המשחק הקשה ביותר בשלב הבתים.

בנאפולי הוא אומנם משחק כווינגר אך תכונותיו המקצועיות הן של מגן לכל דבר ועיניין.

10. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

גם אבאטה הוא לא מגן "פר- אקסלנס".

11. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

נאפולי משחקת במערך של שלושה בלמים ושני קיצוניים, בעמדה הזו מאג'ו משחק ובעמדה הזו הוא בא טוב יותר לידי ביטוי מאשר כמגן במערך הגנה של 4.

---

אגב, שמתם לב שרוב הנבחרות משחקות משחקי אימון רשמיים השבוע ואילו איטליה לא. בהתחשב בעובדה שאחד משני משחקי האימון של איטליה לקראת היורו הוא מול לוקסמבורג יכול להיות לדעתכם שחסר לנו עוד משחק הכנה ראוי...

נערך לאחרונה ב: ‏26/5/12
  12. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בטוח שבדיוק כמוני, אתה מצפה שייצא ממנו המגן הטוב בעולם. אני לא יודע אם אבאטה יגיע לטופ של הטופ, אך מגמת השיפור שבא הוא נמצא תימשך גם בעונות הבאות. אל תשכח שהוא בסך הכל בן 25 וזה קשה ללמוד איך לעשות הגנה בשנתיים, הטעויות שלו קרו וגם יקרו, אבל אין ספק שלטווח הארוך מילאן תרוויח מהעניין ובוודאי שגם הנבחרת, מאג'ו כבר בן 30 ואין ראוי מאבאטה להיות מחליפו בנבחרת. עדיין קשה לי להסכים איך שמדובר במגן בינוני, אנטוניני הוא דוגמה למגן בינוני לא אבטה.

נכון, אנחנו מחפשים שחקנים להזדהות איתם, אבל אין שום קשר בין יכולותיו של השחקן לבין רמת ההזדהות איתו. אבאטה הוא אחד השחקנים האהובים במועדון לא רק בגלל שהוא שחקן נהדר וגם אם נאמר שהוא בינוני כמו שאתה טוען, אלא מפני שמדובר בשחקן בית ואוהד, אחד שנלחם עבור הקבוצה, שמח בניצחונותיה ומאוכזב בכישלונותיה. יכולותיו המקצועית הן רק בונוס בסוגייה הזאת.

אורי,
    רופא הנבחרת טוען שחל שיפור במצבו של מונטוליבו (וגם קייליני).

13. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה שחקני התקפה מנוסים (בכושרם הנוכחי) היו יכולים להועיל לנבחרת?

ג'ילארדינו בעונה נוראית, פאציני בעונה נוראית, מאטרי בעונה סבירה-, קוואליירלה גם לא בעונה מי יודע מה, מיקולי אכן חסר אבל אני לא רואה אף שחקן שיכול לשפר את החוד האיטלקי מבין החלוצים הכשירים כרגע.

14. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעבר לעניינים כמו יותר טוב או פחות טוב, היתרון העצום של מאג'ו על פני אבאטה נובע מהתאמה לסגנון של הנבחרת. לאו דווקא מבחינה מערכתית (אורי הסביר למה), אלא בגלל הסגנון שפראנדלי הטמיע, כזה שמתבסס על הנעת כדור וטכניקה אישית. מאג'ו הרבה יותר טכני מאבאטה והוא בו זמנית לא עד כדי כך פחות מהיר מאבאטה, מה שכמעט מבטל את היתרון האמיתי היחיד של האחרון.

מאג'ו גם הרבה יותר מנוסה מאבאטה בלשחק התקפי ברמות הגבוהות. גם בסמפדוריה וגם בנאפולי הוא הפך להיות פעמים רבות השחקן הקדמי ביותר של הקבוצה שלו. למרות שהדבר נבע/נובע בעיקר מהמערכים של הקבוצות הנ"ל, האופציה ההתקפית שהוא מהווה בצד ימין משמעותית מאוד. מבין המגנים הימניים בנבחרות הגדולות אני מניח שהוא שני רק לדני אלבס במובן הזה.

אחרי שפורסם הסגל הרחב דיברתי על הדילמה של האם ללכת על באלצרטי בתור מחליף לקרישיטו או לסמוך על קייליני ובלם נוסף שנוטה שמאלה (אוגבונה/בוקטי). לפי הדיווחים שאני קורא, נדמה שפראנדלי נוטה לאפשרות השנייה ושבאלצרטי מועמד מוביל להיות אחד מהמודחים. בחירה כזאת אמורה להשפיע גם על ראנוקיה, שבתור הבלם הרביעי בהיררכיה עלול גם כן לאבד את המקום שלו בסגל הסופי, ולפנות מקום לאחד מה"סוכנים הכפולים" שיכולים לעזור בגיבוי של צד שמאל של ההגנה. כמובן שהייתה האופציה של גם וגם (כלומר 4 בלמים, קרישיטו וסוכן כפול אחד), אבל עושה רושם שפראנדלי מעדיף לנצל את הדואליות של הסוכנים הכפולים וע"י כך לפנות מקום בסגל שילך לעמדת החלוץ, שכן כל השישה מרשימים (דסטרו במיוחד) ופראנדלי כבר דיבר על כך שהוא מעריך שכולם ישרדו את הניפוי הסופי.

15. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

סליחה על חוסר הידע אבל מה העמדה לגבי נוצ'רינו, בונים עליו?